W ofercie znajdują się preparaty przeznaczone do kuracji włosów osłabionych, zniszczonych i nadmiernie wypadających. Radical oferuje różne rodzaje produktów min. szampony do włosów, odżywki do włosów, mgiełki, wcierkę do skóry głowy, maski do włosów, kuracje w ampułkach, peeling do skóry głowy, a także gamę suchych szamponów, czy sera na końcówki włosów.

Radical zawiera w swoim portfolio serie kosmetyków dedykowane dla konkretnych potrzeb włosów i skóry głowy: do włosów osłabionych i wypadających, do włosów bardzo zniszczonych, do włosów suchych i łamliwych, do włosów przetłuszczających się, do włosów cienkich i delikatnych oraz do skóry głowy i włosów ze skłonnością do łupieżu.

Receptury kosmetyków marki Radical bazują na skrzypie polnym, który jest jednym z najmocniejszych ziół wykorzystywanych w lecznictwie i kosmetyce. Ma on bardzo dobry wpływ na poprawę kondycji włosów – zapobiega ich wypadaniu, reguluje pracę gruczołów łojowych, skutecznie wzmacnia kosmyki. Wykazuje również bardzo dobre właściwości przy wspomaganiu zdrowia paznokci i poprawy stanu skóry.

Radical bardzo mocno bazuje na koncepcie tradycyjnych zielarskich receptur i wykorzystuje rośliny/zioła, które są znane i cenione od tysiącleci, takie jak np. lipa, aloes, biała wierzba, szałwia, pszenica czy miłorząb. Dodatkowo receptury są uzupełniane o dobroczynne składniki aktywne takie jak min. arginina, niacynamid, keratyna, kolagen czy ceramidy. Kosmetyki łączą w sobie siłę tradycji z osiągnięciami biotechnologii,

W ofercie marki Radical w roku 2018 pojawiły się również kosmetyki do pielęgnacji twarzy (kremy 50+, 60+, 70+) pod nazwą Radical Age Architect, kosmetyki do pielęgnacji rzęs i brwi – Radical Lash Architect oraz kosmetyki do pielęgnacji paznokci – Radical Nail Architect.
Kompleksowa linia do mycia i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, specjalista w dziedzinie wzmacniania i pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Szeroka gama produktów, poprzez precyzyjnie opracowane, skoncentrowane receptury i odpowiednio dobrane składniki aktywne o potwierdzonym działaniu, zapewnia kompleksową, specjalistyczną pielęgnację włosów umożliwiając osiągniecie w krótkim czasie doskonałych rezultatów. RADICAL do włosów osłabionych i wypadających z wyciągiem ze skrzypu polnego skutecznie zmniejsza wypadanie włosów, a w trakcie kuracji zapewnia aż o 100% mocniejsze włosy, regeneruje ich strukturę i zmniejsza łamliwość. To prawdziwy przełom w walce z wypadaniem włosów! W 2018 roku seria została nagrodzona srebrem w kategorii włosy w plebiscycie Perły Rynku Kosmetycznego. Kosmetyki do włosów osłabionych i wypadających z wyciągiem ze skrzypu polnego

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7