Firma WIBO powstała w 1989 roku. Był to początek wielkiej transformacji w naszej gospodarce i każdy młody człowiek wykazujący się inicjatywą brał „sprawy w swoje ręce”.

W okresie ponadprzeciętnego niedoboru towarów w Polsce, Państwo Adamczak postanowili działać i „zabrać solidny głos” w dyskusji. Z inicjatywy Pani Adamczak, światło dzienne ujrzała wizja zaspokojenia kobiecych potrzeb, bowiem nikt nie zrozumie kobiety lepiej niż sama kobieta.

Wykorzystując lukę rynkową, Jadwiga Bożena Adamczak wspólnie z mężem Wiktorem, podjęli decyzję o założeniu firmy kosmetycznej, która w naturalny sposób otrzymała nazwę „WIBO”.

Kapitał, którym w tym czasie dysponowali właściciele firmy najlepiej zobrazuje cytat z Ziemi Obiecanej: „Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, to razem mamy w sam raz tyle żeby założyć fabrykę.” Choć nie mieli potężnego kapitału finansowego, mieli marzenia, umiejętności zarządzania i wspólną WIZJĘ. Było nią stworzenie kosmetyku dostępnego dla każdej kobiety. Kierując się filozofią Pani Adamczak, każda kobieta, bez względu na status społeczny, powinna mieć możliwość by czuć się spełnioną, elegancką i zadbaną. I tak to wszystko się zaczęło…

Rozpoczęło się prawdziwe realizowanie pasji, poczucie wolności równoległe z nutą przedsiębiorczości, a światło dzienne ujrzało wypełnione determinacją oblicze niezależności i wewnętrznej siły. Pierwszym wyprodukowanym kosmetykiem były lakiery do paznokci. Gamę tworzyły trzy podstawowe kolory, które wówczas wzbudzały entuzjazm u właścicieli sklepów drogeryjnych. Ponad 20 lat temu była to całkiem atrakcyjna oferta, naturalna odpowiedź na potrzeby rynku i niedobór wszystkich towarów w tym okresie.

Pani Adamczak będąc kobietą bardzo niezależną, lubiącą realizować zamierzone cele, organizowała firmę od podstaw, dbając o utrzymanie najwyższego poziomu jakości na każdym etapie produkcji. Pan Adamczak przejął stery strefy finansów, w których odnajduje się doskonale po dziś dzień. Na przestrzeni lat firma wykazując się przedsiębiorczością i zaradnością, wzbogaciła swój asortyment o tusze do rzęs, pudry oraz wielokolorowe szminki. Bardzo szybko wychwytywano najmodniejsze faktury i trendy ze świata, co stanowiło swoistą kartę przetargową na rynku do tworzenia coraz bardziej dopracowanych jakościowo kosmetyków kosztem drogich zdobień na opakowaniach.
Marzenia są po to by je spełniać.

Naszym celem zawsze było osiąganie najwyższej jakości kosmetyków, a naszą ambicją dopracowanie każdego produktu do perfekcji. I tak, przy organizacji sieci sklepów Rossmann w Polsce, niemiecki właściciel założył by znalazła się w niej polska firma i wybrano właśnie Nas. Bardzo Nam miło z tytułu docenienia przez najważniejszą sieć sklepów Rossmann, w której jesteśmy od samego początku istnienia. W 2013 roku wspólnie świętowaliśmy 20 – lecie działalności Rossmanna w naszym kraju. W 2014 roku obchodziliśmy 25 – lecie działalności.

Pasja połączona ze skutecznością w działaniu i kreacji sukcesywnie trwa po dziś dzień. Udało nam się zbudować firmę na solidnych fundamentach o dynamicznej ekspansji. Skutecznie obaliliśmy mit, że „dobry kosmetyk musi być drogi”. Stworzyliśmy jakość z najwyższej półki w przyzwoitej cenie. Na sukces mariażu jakości z atrakcyjną ceną składa się konsekwentnie budowana przez Nas strategia marketingowa wspierana aktywnie przez trzy córki, tworzące Działy Handlu, Marketingu i Kreacji. Bo w naszej firmie od początku istnienia, to kobiety tworzyły dla kobiet. Kreacja i dostarczanie nietuzinkowych pomysłów sprawia Nam ogromną radość i nie wyobrażamy sobie z tego zrezygnować.

Nasza filozofia rozwija się razem z Nami, a my kobiety, najlepiej wiemy, które produkty okażą się najlepsze i trafione w „10” i mamy nadzieję, że chętnie zawitają w Waszych szafkach i kosmetyczkach jako premiery.

Reasumując, nie brakuje nam pomysłów i inwencji twórczej i jak zawsze liczymy, że dalsze sukcesy będą z nami. Wasze wsparcie, cenne nagrody i przybywające lajki w social mediach potwierdzają, że jesteśmy godni zaufania, a to co robimy ma sens.

Kochamy być przez Was doceniani. Dzięki Wam apetyt na więcej w naszym team’ie rośnie każdego dnia! Będziemy dążyć do utrzymania pozycji lidera na rynku kosmetyków kolorowych w Polsce. Rozwijamy się na świecie, każda nowa ekspansja, nowy podbity rynek są nam coraz bliższe choć wymagania wobec Nas bardzo wysokie. Lubimy wyzwania. Naszym celem jest osiąganie najwyższej jakości kosmetyków, a niezmienną ambicją dopracowanie każdego produktu do perfekcji.

Jesteście z nami? Liczymy, że z każdej naszej premiery produktowej czerpiecie bogate źródło i „wachlarz inspiracji”. W tworzenie kosmetyków wkładamy całe serce, zaangażowanie i wspólną pasję by dostarczać Wam coraz lepsze produkty! Patrzymy coraz wyżej i coraz dalej. Nie zatrzymujemy się. Inspiruje nas moda, światowe trendy , świat designu i kobiecych potrzeb. Doskonalimy, co tylko się da. Wiemy jak się bawić i zdobywać to, czego pragniemy. Pomożemy Ci uzewnętrznić Twoje naturalne piękno. Zaufaj Nam. Wiemy co robimy, bo się na tym znamy. Wierzymy, że jesteście z Nami. Jesteśmy przecież Ekspertem. Aktywnie zmieniamy się dla Was.

Wiele z Was pyta co dalej? Tak dużo już osiągnęliście i pięknie, w bardzo dynamiczny sposób się rozwijacie w iście „gepardzim” stylu. Nasza odpowiedź jest prosta. Chcemy dalej tworzyć z myślą o Was i Waszych potrzebach, chcemy zaskakiwać, chcemy by o Nas szeptano i mówiono głośno. Jesteśmy kobietami i tworzymy dla kobiet. Błyskawicznie reagujemy na wszelkie zmiany rynkowe, z dużą uwaga wyłapujemy ciekawostki ze świata. Wszystko po to, by Cię zaskoczyć i pokazać nowe oblicze firmy, która nie lubi się nudzić.

Zawsze bądźcie prawdziwe, pozytywnie nastawione do życia, przepełnione pasją, mocą wyzwań, które tylko czekają by je podjąć, zdeterminowane w osiąganiu swoich celów. Bo my tacy jesteśmy i nam z tym dobrze.

„Każda kobieta nosi piękno w sobie. My tylko pomagamy wydobyć je na zewnątrz”.
Dziękujemy Ci Kochana, że jesteś z Nami!

Love & You and Me & Beauty.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2