Plamy najczęściej pojawiają się na ulubionych elementach garderoby. Każdy, kto chce, aby znikły one raz na zawsze, powinien wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się takich zabrudzeń. Nie należy obawiać się o nieskuteczność środka odplamiającego – pod warunkiem, iż będzie on sprawdzony. Marką specjalizującą się w odplamiaczach jest marka Sil. Cieszy się ona uznaniem klientów, a jej różnorodność produktów usuwających plamy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czym są odplamiacze Sil? Jak skutecznie usuwać plamy?

Sil — specyfikacja produktów
Marka Sil specjalizuje się w produktach odplamiających. Na rynku dostępne są takie środki czyszczące tej marki, jak:

Odplamiacz uniwersalny Sil w butelce z rozpylaczem – jest on przeznaczony zarówno do białych, jak i kolorowych tkanin. Usuwa z nich różnego rodzaju plamy. Świetnie radzi sobie z zabrudzeniami po kawie, czerwonym winie, herbacie, soku czy trawie. Produkt został zamknięty w wygodnej butelce z rozpylaczem, przez co tworzy aktywną pianę oraz ułatwia miejscowe usuwanie plam.
Odplamiacz uniwersalny Sil w żelu – usuwa z tkanin białych i kolorowych różnego rodzaju plamy. Tak jak jego odpowiednik w butelce z rozpylaczem, sil żel doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami po kawie, herbacie, czerwonym winie, soku czy trawie.
Odplamiacz Sil w tubce ze szczoteczką – zastosowanie zintegrowanej szczoteczki ma na celu wstępną obróbkę w procesie usuwania plam. Zamocowana szczoteczka w formie aplikatura znacząco ułatwia stosowanie produktu. Ze względu na swoją kompaktowość, ta forma odplamiacza doskonale nadaje się do zastosowania w podróży oraz w przypadku mankietów czy kołnierzyków. Jest on idealny do stosowania zarówno do tkanin kolorowych, jak i białych – dzięki szczotce bez trudu i w łatwy sposób można usunąć nawet najgorsze plamy. Sil żel doskonale wyczyści plamy po herbacie, kawie, soku z owoców, czerwonym winie, szmince lub oleju. Wystarczy nałożyć żel szczoteczką na plamę, odczekać 5 minut i kolejno przeprać.
Odplamiacz Sil sól – dzięki specjalnie zastosowanej formule multiaktywnej, jest on odpowiedni do wszystkich rodzajów plam, we wszystkich temperaturach i wszystkich kolorów. Dzięki niemu poprawiona zostaje higieniczna czystość odzieży kolorowej i białej oraz promowana jest czystość. Sól można nakładać bezpośrednio na plamy, jednak nadaje się także jako dodatkowy środek, który można włożyć w przegródce na detergent.
Odplamiacz Sil aktywna piana – jest to produkt stosowany przede wszystkim na plamy po tłuszczach i olejach. Jego tajemniczym składnikiem jest benzyna. Nadaje się zarówno w przypadku białych, jak i kolorowych tkanin. Jego zastosowanie nie wymaga zamaczania – wystarczy spryskać plamę na tkaninie i pozostawić na 5 minut i kolejno wyprać ręcznie lub w pralce.
Sposoby na niechciane plamy
Usunięcie uciążliwych plam, szczególnie z ubrań często jest niełatwym zadaniem. Przed rozpoczęciem działań mających na celu likwidację plamy, należy sprawdzić, jak odpowiednio potraktować plamę przed użyciem odplamiacza – zapewni to, że po plamie nie zostanie żaden ślad. To, w jaki sposób tkanina zostanie przygotowania do odplamiania, jest zależne przede wszystkim od tego, czym została ona zabrudzona. Tak więc:

Gdy ubranie zostało zalane kawą, koniecznie należy namoczyć je w zimnej wodzie, ponieważ ciepła w tym wypadku ułatwi barwnikowi absorpcję przez tkaninę i sprawi, że ślady będą jeszcze mniej trudniejsze do likwidacji;
Gdy powodem zmartwień jest sos pomidorowy, zaleca się wpierw potraktować plamę strumieniem zimnej wody. Warto pamiętać, by tkaninę trzymać czystą stroną do góry – dzięki temu woda wypłucze resztki sosu i ułatwi usunięcie zabrudzenia.
W przypadku zlania tkaniny czerwonym winem zaleca się potraktować ją wrzątkiem. Tak przegotowaną część garderoby kolejno można wyprać w pralce, z dodatkiem odpowiedniego detergentu.
Plamy z czekolady, mimo że wydają się niegroźne, mogą przysporzyć wielu problemów. Zwłaszcza dlatego, iż są tłuste. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w procesie ich usunięcia, jest usunięcie nadmiaru czekolady. Pozostałości warto zalać wodą z octem lub ciepłą wodą z mydłem.
Po wstępnym odplamianiu opartym na tradycyjnych sposobach radzenia sobie z poszczególnymi plamami można spokojnie zastosować odpowiednią formę odplamiacza. Takie postępowanie zapewni zadowalający efekt i pozwoli cieszyć się ubraniami bez plam przez długi czas.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Sil Odplamiacz w sprayu z atomizerem 500ml

18.40 
Należy spryskać plamę na tkaninie, ubraniu - zostawić na kilka minut (maksymalnie 10) i później normalnie uprać. Przed zastosowaniem do kolorowych tkanin należy sprawdzić czy nie odplami koloru.

Sil Odplamiacz w żelu do tkanin 1,3L

18.80 
Odplamiacz przeznaczony do odplamiania ubrań białych i kolorowych. Jako jeden z nielicznych na rynku może być z powodzeniem stosowany do wszystkich rodzajów tkanin. Skuteczny przy usuwaniu wszelkiego rodzaju plam z wina, kawy, trawy, atramentu. Nie niszczy ubrań, można go używać bez obaw o uszkodzenie tkaniny.

Sil Uniwersalna sól odplamiająca 500g

15.71 
Przy stosowaniu w pralce sól wzmacnia działanie środka piorącego. Standardowo dozowanie ok. 70g do każdego prania, przy większych plamach - 105g. Podczas namaczania rozpuścić ok. 70g soli w 4 litrach ciepłej wody. Kolorowe tkaniny pozostawić na maks. 30 minut, białe - do 6 godzin. Wcześniej należy sprawdzić odporność koloru na środek w niewidocznym miejscu.

Tuba szampon do czyszczenia dywanów i wykładzin 750ml

10.94 
doskonale czyści znakomicie się pieni dociera w najgłębsze miejsca