19 grudnia 1949 roku: 14 niezadowolonych z dotychczasowych warunków pracy pracowników firmy „Pegum” zakłada Wytwórnię Wyrobów Gumowych Spółdzielnia Pracy „Guma”.

1 lipca 1950 roku: sąd dokonuje wpisu do rejestru spółdzielni spółki „Guma”, która mieści się przy ulicy Średzkiej 1 w Poznaniu.

11 sierpnia 1950 roku: sąd dokonuje wpisu do rejestru spółdzielni – zmienia się nazwa na Spółdzielnia Pracy Chemiczno-Drogistowska, uchwalony zostaje nowy statut.

lipiec 1959 roku: zakupiona zostaje nieruchomość, w której mieści się obecnie firma, czyli przy ulicy Głównej 14 w Poznaniu.

1964 rok: następuje połączenie Spółdzielni Chemiczno-Drogistowskiej ze Spółdzielnią Technochemia, przyjęto nazwę Chemiczna Spółdzielnia Pracy „Unia” (24.06.1964r.)

kwiecień 1970 roku: odbywa się połączenie Chemicznej Spółdzielni Pracy „Unia” z Poznańską Chemiczną Spółdzielnią Pracy. Od tej pory Spółdzielnia przyjmuje nazwę Poznańska Chemiczna Spółdzielnia Pracy „Unia”.

1977 rok: przyłączenie Spółdzielni „Tlen” z Czempinia i Spółdzielni „Olmin” z Międzychodu. Te dwie spółdzielnie jednak na początku lat 80-tych usamodzielniły się.

Początek lat 90-tych: oddane zostają dzierżawione dotychczas obiekty przy ulicy Koronkarskiej i Gorzysława. Cała produkcja zostaje ograniczona do obiektu przy ulicy Głównej.

27 września 1995 roku: zmiana nazwy na Zakłady Chemiczne „Unia” Spółdzielnia Pracy.
W 1949 czternastu byłych członków przedsiębiorstwa „Pegum” zakłada Wytwórnie Wyrobów Gumowych. Już rok później, a dokładnie 11 sierpnia 1950 roku sąd dokonuje wpisu do rejestru Spółdzielni i powstaje Spółdzielnia Pracy Chemiczno-Drogistowska. Początki były bardzo trudne. Garstka założycieli bez niezbędnego doświadczenia odważyła się poprowadzić przedsiębiorstwo spółdzielcze. Od pierwszych lat działalności starano się pozyskać bardziej doświadczonych ludzi w zakresie organizacji produkcji i administracji. Firma produkowała wtedy asortyment ograniczony do wyrobów gumowych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w działalności firmy jest zakup w roku 1959 nieruchomości przy ulicy Głównej 14 w Poznaniu, gdzie siedziba Unii znajduje się do teraz. Bez obaw, od tamtego czasu była parę razy modernizowana. Nastąpiła zmiana profilu produkcyjnego. Z wyrobów gumowych skierowano się ku chemii gospodarczej. Warto wspomnieć, że przed zakupem tych nieruchomości Spółdzielnia prowadziła działalność w trzech zakładach. Były to oddziały gumowy, chemiczny oraz produkcji świec, o którym wcześniej nie wspominałem. Powstawały wtedy takie produkty jak wosk do pasów, świece, kit szklarski i pyłochłon.
Rok 1964 to synteza z Technochemią zlokalizowaną przy ulicy Koronkarskiej. Po tym wydarzeniu nastąpił znaczny rozwój produkcji oraz majątku Spółdzielni, poszerzono także asortyment. Rok 1970 to kolejne połączenie, tym razem z Poznańską Chemiczną Spółdzielnią Pracy. Połowa lat siedemdziesiątych to przyłączenia Spółdzielni „Tlen” z Czempina i „Olmin” z Międzychodu. Lata osiemdziesiąte stoją pod znakiem rozwoju. Oddajemy do użytku kolejną halę produkcyjną. Podstawowym asortymentem były wtedy:

Pasty obuwiowe i podłogowe oraz pasty do wanien
Rozpuszczalnik „Terpin”
Emalie zdobnicze „Srebropol” i „Złotol”
Farby klejowo-wapienne i klej kazeinowy
Masa antykorozyjna i świece spiralne
Płyn do mycia naczyń
Esencje spożywcze o stężeniu 1:1000 i 1:4000
Proszek „Emu” do czyszczenia urządzeń sanitarnych – uzyskał złoty medal na międzynarodowej wystawie wyrobów kosmetyczno-chemicznych „Incheba 84” w Bratysławie
Środki do konserwacji wyrobów gumowych
W latach dziewięćdziesiątych przyszedł okres gospodarki rynkowej, walki o klienta. Zmieniły się diametralnie warunki działania. Z zachodu spłynęła fala nowej generacji wyrobów nieznanych dotychczas na naszym rynku. Ładnie opakowane i pachnące wyroby przyciągały klientów. Krótko mówiąc, podjęliśmy rękawicę. Dostosowaliśmy technologię do wymogów rynku i wywalczyliśmy solidne miejsce na rynku. Przed okresem transformacji kojarzeni byliśmy z „Terpinem” i pastami do obuwia i preparatami do podłóg, a teraz głównie z środkami czystości używanymi w wielu domach w Polsce i nie tylko.

Naszą główną marką jest powszechnie znany i lubiany Tytan, który przetrwał do teraz. Co ciekawe, aby tak się stało musiał w ciągu około 20 lat przejść sporo zmian, zarówno wizerunkowych, ale także recepturowych. Fakt, że przez tyle lat jesteśmy elastyczni i potrafimy z powodzeniem utrzymywać się na rynku świadczy o dobrej jakości naszych produktów i zaufaniu, jakim obdarzają nas konsumenci.

Wyświetlanie 1–24 z 28 wyników

Tytan Kamień i Rdza + Dezynfekcja Łazienka spray 500ml

7.68 
Polski doskonały produkt oraz wysokiej jakości inne wyroby tego producent  pozwalają zachować czystość w Twoim domu

Tytan Płyn do czyszczenia zmywarki 5w1 250ml

7.60 
konieczny do przedłużenia życia zmywarki, czyści wszystkie niedostępne miejsca, konserwuje zmywarkę i przedłuża jej maksymalny i 100% cykl mycia i żywotności

Tytan płyn do mycia Drewna 1L

9.60 
Antystatyczna, zapobiega osadzaniu się kurzu, zawiera naturalny wosk z palmy carnauba

Tytan płyn do mycia Paneli 1L

9.60 
Antystatyczny, zapobiega osadzaniu się kurzu, zawiera naturalny wosk z palmy canaubra

Tytan Płyn Nabłyszczający do zmywarek 5w1 1L

11.80 
- Zapobiega osadom - Przyspiesza schnięcie - Eliminuje zacieki - Chroni przed nalotem - Zapewnia połysk

Tytan spray 500ml do Kabin Prysznicowych

7.68 
Polski doskonały produkt oraz wysokiej jakości inne wyroby tego producent  pozwalają zachować czystość w Twoim domu

Tytan spray do czyszczenia Lodówek i Mikrofalówek 500ml

7.68 
Polski znakomity produkt do czyszczenia lodówek, pochłania brzydkie zapachu czyści i dokładnie pielęgnuje wnętrze

Tytan spray do czyszczenia Piekarników 500ml

7.68 
Polski produkt znakomicie czyści szyby oraz wnętrze piekarnika

Tytan spray do czyszczenia płyt indukcyjnych i ceramicznych 500ml

7.68 
Polski znakomity produkt zawierający aktywną pianę doskonale czyści i pielęgnuje

Tytan spray do Mebli 500ml Antystatyczny

7.68 
Posiada działanie antystayczne, przeciwdziała osadzaniu się kurzowi, dobry również do urządzeń elektrycznych

Tytan spray do Stali Nierdzewnej 500ml

7.68 
Polski znakomity produkt do czyszczenia i pielęgnacji stali nierdzewnej, której powierzchni nie niszczy

Tytan spray do usuwania Przypaleń 500ml

8.68 
Polski produkt do usuwania przypaleń, zawiera aktywną pianę która znacznie ułatwia rozpuszczanie przypalonej powierzchni

Tytan Uniwersalny płyn do mycia podłóg 1,25L – „Mydło Marsylskie”

7.77 
Doskonale czyści różne powierzchnie, zawiera alkohol, daje mocny intensywny zapach po umyciu

Tytan Uniwersalny płyn do mycia podłóg 1,25L – „Cytrynowy”

7.77 
Doskonale czyści różne powierzchnie, zawiera alkohol, daje mocny intensywny zapach po umyciu

Tytan Uniwersalny płyn do mycia podłóg 1,25L – „Lawenda”

7.77 
Doskonale czyści różne powierzchnie, zawiera alkohol, daje mocny intensywny zapach po umyciu